Din varukorg är tom
Valpen blir tonåring : hundskolan fortsätter
Barbro Börjesson (Häftad)
Leveranstid: 4-6 arbetsdagar – Fraktklass A
Fraktklass A
29 kr
Barbro Börjessons hängivna intresse för hundar och män-niskor har lett till att hon är en av Sveriges främsta experter på hundars beteende. Hennes gedigna erfarenhet gör att hon kan ge tips och rådom hur man tränar sin hund rätt från början, men också hur man tar sig an olika typer av hundproblem. Hon lyfter också fram vikten av att vardagsträningen ska vara lockande och ge hunden positiv förstärkning. I boken finns träningstips för hundens olika åldrar och lösningar på de problem som kanuppstå.
Från SVT2-programmet känner man igen Barbros enkla och tydliga sätt att förklara relationen mellanhund och hundägare. Barbro är helt övertygad om att "berömmet ska komma från hjärtat –inte från fickan"!
Barbro Börjessonvälkänd från Go´kvällredaktionens populära program Hundskolan, är lärare, mentaltestdomare och föreläsare. I 45 år har hon varit aktiv inom Svenska Brukshundklubben som instruktör med tusentals kursdeltagare och har även skrivit flera hundböcker bl a Valpskolan – körkort för hundägare och Hundskolan.
Fakta
| Förlag: | Natur och Kultur | Kategori: | Husdjur |
|---|---|---|---|
| Leveranstid: | 4-6 arbetsdagar | Bandtyp: | Häftad |
| ISBN: | 9789127356566 | Antal sidor: | 63 |
| Språk: | Svenska | ||
| Titel: | Valpen blir tonåring : hundskolan fortsätter | Författare: | Barbro Börjesson |
| Redaktör: | Uppläsare: | ||
| Översättare: | Releasedatum: | 2008-02-26 | |
| Upplaga: | 1 | ISBN 10: | 9127356566 |
| Serie: |
Recensioner
Tipsa en vän
Bloggat om Valpen blir tonåring : hundskolan fortsätter











