Risking It All (Fran Varady 4)

(Pocket)

Risking It All (Fran Varady 4)
Tipsa en vän
99 kr
Spara i ny önskelista
Du måste välja en storlek innan du kan lägga varan i varukorgen.

Beräknad leveranstid:  4-8 arbetsdagar

Säljs av Adlibris 4,1 / 5 med 22598 betyg.

Totalbetyg 4,1 / 5
Leveranstid 3,9 / 5
Emballeringskvalitet 4,3 / 5
Mer från Adlibris Adlibris är en samarbetspartner på CDON Marketplace. Betyg lämnas av kunder som har handlat hos Adlibris, och bedöms på leveranshastighet samt hur väl varan var paketerad.

When will Fran Varady learn to trust her instincts?

Young amateur sleuth Fran Varady is being hunted down by a suspicious private investigator in Risking it All, the fourth compelling mystery in Ann Granger's Fran Varady series. The perfect read for fans of LJ Ross and Joss Sheldon.

'A fascinating tale... Highly recommended' - Mystery Women Newsletter

When Fran Varady is approached by Private Investigator Clarence Duke, she mistrusts him on instinct. But she can't ignore what he has to tell her. Her mother, Eva, who walked out on Fran when she was only seven years old, has hired Clarence to find her daughter. And for good reason. Eva is dying.

Within days, Fran is reunited with the mother she hasn't seen for fifteen years, and is soon to lose again. But the biggest bombshell is still to come. Eva has another child - a daughter she gave up soon after her birth - and she wants Fran to find her.

Matters aren't helped by the fact that slippery Clarence Duke seems intent on discovering what she's up to. But it's when he's found dead in his car outside Fran's home that the trouble really begins ...

What readers are saying about Risking it All:

'The writing is lively and fun, and Fran is a very likeable character'

'The plot is a cracker - at heart a traditional detective storywith a nice contemporary twist'

'A powerful addition to the series as the storyline has emotional depth and left me wondering what I would do'

Nedan information kommer från CNET, CDON.COM kan inte garantera att denna information är korrekt.
Förlag: Headline Book Publishing Kategori: Deckare, thrillers, spänning och skräck, Allmän skönlitteratur
Beräknad leveranstid: 4-8 arbetsdagar Bandtyp: Pocket
ISBN: 9780747268017 Antal sidor: 320
Språk: Engelska
Titel: Risking It All (Fran Varady 4) Författare: Ann Granger
Releasedatum: 2002-03-01 Upplaga:
Serie: FRAN VARADY
Nedan information kommer från CNET, CDON.COM kan inte garantera att denna information är korrekt.
Antal recensioner: 0 Genomsnittsbetyg: 0
0%
0%
0%
0%
0%

Försäkringsvillkor

  • Reparation eller ersättningsprodukt med motsvarande prestanda.
  • Ersättning för skador som uppstått genom en plötslig och oförutsedd yttre händelse t ex tappskada, krosskada, fukt/vatten, blixtnedslag/åska/överspänning.
  • Ersättning för funktionsfel som inte ersätts av garanti eller reklamationsrätt.
  • För mobiltelefon är självrisken 195 kr vid skada. För övriga produkter gäller försäkringen utan självrisk.

Läs fullständiga försäkringsvillkor

För och efterköpsinformation

}

Tipsa en vän

Delbetala

Denna produkt kan delbetalas med följande alternativ:

  • 94 kr /mån - 3 mån, 0% ränta (95 kr uppläggningsavgift, 29 kr aviavgift)
  • 78 kr /mån - 6 mån, 0% ränta (195 kr uppläggningsavgift, 29 kr aviavgift)
  • 62 kr /mån - 12 mån, 0% ränta (295 kr uppläggningsavgift, 29 kr aviavgift)
  • 44 kr /mån - 36 mån, 9.95% ränta (395 kr uppläggningsavgift, 29 kr aviavgift)

Kostnadsberäkningen inkluderar ej uppläggnings- och aviavgift.

Välj Delbetalning som alternativ i kassan.

Mer information »