Tillbaka till toppen

Nordens största marknadsplats

Leveranser nära dig

Hos oss kan alla göra en bra deal

Trygg ehandel sedan 1999

Jag utan dig

Bok

Kelly Rimmer

Böcker - Fri frakt över 249 kr

179 kr
  • Beräknad leveranstid
    2 - 4 arbetsdagar (Vid val av prioriterad leverans)
  • Säljs och skickas av Adlibris

Bevaka produktens pris

Ingår i kampanjen:

Böcker - Fri frakt över 249 kr
  • Allmän skönlitteratur
  • Bok
  • Inbunden
  • Swedish
  • Kelly Rimmer
Ett måste för fans av Jojo Moyes och David Nicholls!

»En otroligt vacker berättelse och väl värd varenda tår.« | BEAS BOKHYLLA

»Berättelsen är vackert skriven med ett starkt tema, en fascinerande intrig och en hjärtskärande kärlekshistora. Det kommer att kännas som att du är där med Callum och Lilah direkt från början. Ditt hjärta kommer att bli krossat, du kommer att skratta och du kommer att bli berörd.« | BOOKIS BLOGG

Callum arbetar på en stor PR-byrå i Sydney och tar varje dag färjan hem till förorten Manly. En dag på färjan kommer han av en slump i samtal med Lilah, som är en engagerad jurist och miljökämpe, och detta första möte utvecklar sig snabbt till en stormig förälskelse. Ingen av dem tror egentligen på kärlek vid första ögonkastet, men de klickar helt enkelt med varandra.
Lilah försöker först kämpa emot med alla medel. Hon hittar på den ena ursäkten efter den andra för att inte låta känslorna ta över, men till sist ger hon upp och låter sig översköljas av kärleken. Allt ser ljust ut, och deras förhållande blir allt starkare. Men så kommer den dag då Lilah inte längre kan ignorera de sjukdomstecken som hon fruktat och hållit hemliga för Callum...

KELLY RIMMER är en storsäljande romanceförfattare från Australien, där hon bor på landet tillsammans med sin make och sina två barn. Jag utan dig [Me Without You] är en hjärtslitande romantisk roman och ett måste för alla som har gillat Jojo Moyes Livet efter dig, David Nicholls En dag eller Nicolas Sparks Dagboken.

»Jag var fast från första sidan. En oförglömlig bok som jag inte kan rekommendera högt nog. Betyg: 5 av 5.« | GIRLSLOVETOREAD.COM

»Den vackra, rörande berättelsen om Callum och Lilah förvandlade mig till ett vrak. En fantastisk roman .« | REVIEWED THE BOOK

»Jag utan dig är en romantisk kärlekshistoria som både berör och väcker tankar. En varm skildring som får mig att både le och gråta en smula.« | MIDNATTS ORD
Genre:
Allmän skönlitteratur
Format:
Bok
EAN:
9789176458259
Publisher:
Modernista
Bindning:
Inbunden
Språk:
Swedish
ISBN:
9789176458259
Läromedel:
0
Storlek:
317
Författare:
Kelly Rimmer

0.0

Baserat på  0 recensioner

Visa fler recensioner (-5)

Se även

Vi har just nu stängt chatten men maila oss gärna istället Vi försöker besvara alla mail inom 24 h och du kontaktar oss via mail här.