Ninth Rain (The Winnowing Flame Trilogy 1)

(E-bok)

Ninth Rain (The Winnowing Flame Trilogy 1)
Tipsa en vän
149 kr
Spara i ny önskelista
Du måste välja en storlek innan du kan lägga varan i varukorgen.
The first in a blistering new trilogy from Jen Williams, acclaimed author of British Fantasy Award-nominated Copper Cat trilogy. Epic fantasy for fans of Robin Hobb and Mark Lawrence's Red Sister. 'Fantasy adventure at its very best' Starburst 'Williams excels at eldritch world-building' Guardian 'An original new voice in heroic fantasy' Adrian Tchaikovsky The great city of Ebora once glittered with gold. Now its streets are stalked by wolves. Tormalin the Oathless has no taste for sitting around waiting to die while the realm of his storied ancestors falls to pieces - talk about a guilt trip. Better to be amongst the living, where there are taverns full of women and wine.When eccentric explorer, Lady Vincenza 'Vintage' de Grazon, offers him employment, he sees an easy way out. Even when they are joined by a fugitive witch with a tendency to set things on fire, the prospect of facing down monsters and retrieving ancient artefacts is preferable to the abomination he left behind.But not everyone is willing to let the Eboran empire collapse, and the adventurers are quickly drawn into a tangled conspiracy of magic and war. For the Jure'lia are coming, and the Ninth Rain must fall...
Nedan information kommer från CNET, CDON.COM kan inte garantera att denna information är korrekt.
Förlag: Headline Kategori:
ISBN: 9781472235169 Mediatyp: EPUB
Titel: Ninth Rain (The Winnowing Flame Trilogy 1) Författare: Jen Williams
Språk:
Releasedatum: 1900-01-01 Serie: -
Nedan information kommer från CNET, CDON.COM kan inte garantera att denna information är korrekt.
Antal recensioner: 0 Genomsnittsbetyg: 0
0%
0%
0%
0%
0%

Försäkringsvillkor

  • Reparation eller ersättningsprodukt med motsvarande prestanda.
  • Ersättning för skador som uppstått genom en plötslig och oförutsedd yttre händelse t ex tappskada, krosskada, fukt/vatten, blixtnedslag/åska/överspänning.
  • Ersättning för funktionsfel som inte ersätts av garanti eller reklamationsrätt.
  • För mobiltelefon är självrisken 195 kr vid skada. För övriga produkter gäller försäkringen utan självrisk.

Läs fullständiga försäkringsvillkor

För och efterköpsinformation

}

Tipsa en vän

Delbetala

Denna produkt kan delbetalas med följande alternativ:

  • 110 kr /mån - 3 mån, 0% ränta (95 kr uppläggningsavgift, 29 kr aviavgift)
  • 86 kr /mån - 6 mån, 0% ränta (195 kr uppläggningsavgift, 29 kr aviavgift)
  • 66 kr /mån - 12 mån, 0% ränta (295 kr uppläggningsavgift, 29 kr aviavgift)
  • 45 kr /mån - 36 mån, 9.95% ränta (395 kr uppläggningsavgift, 29 kr aviavgift)

Kostnadsberäkningen inkluderar ej uppläggnings- och aviavgift.

Välj Delbetalning som alternativ i kassan.

Mer information »