Gör dig redo för fartfylld och rolig vattenlek med den här vattenbanan. Susa fram över banan samtidigt som en kompis och se vem som har bäst glid! Vatten sprutar från båda sidor från start till mål. Landa med ett plask när du kommer till slutet av ba
Gör dig redo för fartfylld och rolig vattenlek med den här vattenbanan. Susa fram över banan samtidigt som en kompis och se vem som har bäst glid! Vatten sprutar från båda sidor från start till mål. Landa med ett plask när du kommer till slutet av banan! Perfekt för utelek under varna sommardagar! Kopplas till vattenslang.
Mått: 488 x 147 cm
Rek ålder: 5-12 år
Rekommenderas ej till barnunder 3 år.
VARNING! Lek med vatten ska alltid ske under tillsyn av en vuxen.
Förstår andra som inte kunde glida på denna. Ni MÅSTE använda annan uppblåsbar åkdyna (uppblåsbar surfdyna) som ni kastar er på som åk fordon för bästa åket. Googla på youtube så förstår ni hur andra tillverkare gjort.
Vi använde vår uppblåsbara krokodil (lagom storlek ska helst vara mindre)och åkte på den. Andra använder tvål för bättre glid, men jag vågar inte för barnen kan skada benen ..
jag rekommenderar produkten till alla, men se till att INTE gå på banan när ni ska börja åka igen. Gå vid sidan om på gräset.
Ja, Jag rekommenderar den här produkten.
M
Marie
För 11 månader sedan
Tyvärr besvikelse. Barnen tycker att det ”bränns” när de åker på den.