Tillbaka till toppen
Dagens deals

Till kampanjen

  • 57

    %

Själsfränden

1 / 1

Själsfränden

Sofie Sarenbrant

(2 recensioner)
Ingår i kampanjen: Bokrea
89 kr

-57%

209 kr
Vem är du beredd att dö för? Stockholms stad breder ut sig som en kuliss med sina sprakande höstfärger. En slående utsikt, tills kriminalinspektör Emma Sköld stannar med blicken på en kvinna som balanserar på fel sida om räcket på Västerbron. En
  • Deckare, thrillers, spänning och skräck
  • Bok
  • Inbunden
  • Svenska
  • Sofie Sarenbrant
Läs mer

Vem är du beredd att dö för?

Stockholms stad breder ut sig som en kuliss med sina sprakande höstfärger. En slående utsikt, tills kriminalinspektör Emma Sköld stannar med blicken på en kvinna som balanserar på fel sida om räcket på Västerbron.

En vindpust tar tag i det långa mörka håret och Emma håller andan. Hur ska hon hindra kvinnan från att hoppa och falla fritt tjugosex meter, rakt ner mot en säker död? Och inte bara hon, utan även spädbarnet i hennes famn.

Själsfränden är den tionde fristående delen i den populära deckarserien om kriminalinspektör Emma Sköld. Sofie Sarenbrant väver på ett unikt sätt in aktuella och känsliga ämnen som självmord och filicid. Hur mycket är ett människoliv värt?

Upptäck mer inom Böcker
Genre Deckare, thrillers, spänning och skräck
Format Bok
EAN 9789189393394
Publisher Bookmark Förlag
Bindning Inbunden
Språk Svenska
ISBN 9789189393394
Läromedel 0
Serie Emma Sköld
Storlek 444
Författare Sofie Sarenbrant
J

JBJ1

För 12 dagar sedan

Dessa böcker gillar jag. Men det är nog dags för ett avslut i denna serie.

Ja, Jag rekommenderar den här produkten.

S

Sofie

För 4 månader sedan

Spännande, nagelbitande

Ja, Jag rekommenderar den här produkten.