Redmi Note 14 Pro 5G
över 1 400 produkter
Redmi Note 14 Pro 5G
Kompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Tre flygplan ovanför vita moln med långa kondensstrimmor mot klarblå himmel
179 kr
torsdag, 1 okt
Bewood Unikt skal för Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G - Neons - Paris
634 kr
måndag, 5 oktWonderland Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G fodral -Kattavtryck
159 kr
fredag, 2 oktKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Tomorrow X Together gruppbild med fem medlemmar, ljus bakgrund och grafisk symbol
129 kr
torsdag, 1 okt
KHAZNEH Redmi Note 14 Pro/Pro Plus 5G Fodral Läder Brun
229 kr
onsdag, 30 sep
Classic Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G fodral - Svart
159 kr
fredag, 2 oktKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Trefärgad katt med stora uttrycksfulla ögon mot mörk bakgrund
129 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Minimalistiskt ankansikte med svarta ögon och orange näbb
129 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Intensivt zombiemotiv i blått grönt och lila med starkt lysande ögon
129 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Rosa tecknat monster med stora gröna ögon och färgstarka detaljer
129 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Nostalgiskt illustrerat motiv med flera fantasifigurer i en blommande äng med rosa pastellba
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Dekorativt hjärtmönster i flera färger mot ljus beige bakgrund
179 kr
torsdag, 1 okt
Hållbart konstläder Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G fodral med plånbok - Blå
229 kr
fredag, 2 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Grafiskt rosa och blått motiv med turkost öga och psykedeliska böljande linjer
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Kollage med fem kvinnor omgivet av dekorativa hjärtan, fjärilar och stjärnor i rosa och lila tone
129 kr
torsdag, 1 okt
Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G Fodral Magnetiskt lås 3D-mönster Läder Plånbok Telefonskal - Blommor
159 kr
fredag, 2 okt
Bewood Unikt skal för Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G - Neons - Tokyo
634 kr
måndag, 5 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Blå fantasivarelse bakom glas
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Klassiskt fotbollsmotiv med cirkelformat emblem och rena röda, vita och mörkblå fält
179 kr
torsdag, 1 okt
Texturerat läder Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G / Xiaomi Redmi Note 14 Pro Plus 5G fodral med handledsband - Svart
179 kr
fredag, 2 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Gröna utomjordiska figurer omgivna av planeter och stjärnhimmel i blå och lila rymdmiljö
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Illustrerad vetenskapsman med solglasögon och lekfull Genius-text
129 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Cristiano Ronaldo i fotbollsmotiv med Portugal och mörk stadionbakgrund
129 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Illustrerade gula solrosor på beige bakgrund, dekorativt botaniskt mönster
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Rosa alienmotiv med grön figur och humoristisk I Don't Believe In Humans-text
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Astronaut i dramatiskt rymdlandskap med stora planeter
179 kr
torsdag, 1 okt
Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G Skal Kickstand Hybrid Blå
169 kr
onsdag, 30 sep
Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G Fodral 3D-mönster Veganläder Plånbok Telefonskal med stativ - Färgglada Blommor
159 kr
fredag, 2 oktKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Ullevi typografiskt motiv med vit text på svart bakgrund
129 kr
torsdag, 1 okt
SKALO Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G Armor Hybrid Punk Skal - Svart
139 kr
onsdag, 30 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Matcha Club
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Gul dödskalle med rå grungeeffekt och slitna detaljer mot svart bakgrund
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro KATSEYE medlem poserar i rosa huvudbonad och grafiska svartvita byxor mot mörk bakgrund
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Emerald Leopard
129 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Mario och flera tecknade figurer i ett intensivt färgstarkt äventyr med stjärnor och fantasy
179 kr
torsdag, 1 okt
Xiaomi Redmi Note 14 Pro/14 Pro Plus Plånboksfodral Magneto
119 kr
onsdag, 7 oktKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Electric Ribbons
129 kr
torsdag, 1 okt
-1 %Xiaomi Redmi Note 17 Pro 5G 17,4 cm (6.83") Dubbla SIM-kort USB Type-C 8 GB 512 GB 8340 mAh Svart
5 348 kr
Tidigare lägsta pris:
5 389 kr
onsdag, 7 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Färgstark monsterflaska
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Färgstark katt med gröna ögon i rosa, lila, blå och gula nyanser på turkos bakgrund
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Tecknad vit hund som vilar på ett ljusgrönt och vitt rutmönster
129 kr
torsdag, 1 okt- Xiaomi
Smartphone - XIAOMI - Redmi Note 17 Pro 5G - 6GB RAM - 256GB - Lila
5 191 kr
fredag, 9 okt Kompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Kubformad turkos figur med gröna detaljer omgiven av rosa organiska former, växter och sväva
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Illustrerad rosa panter med avslappnad pose och gult textbudskap mot blå bakgrund med enkel
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Söta tecknade koalor med eukalyptus mot ljusgrön bakgrund
129 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Isländska flaggan i blått, rött och vitt med lätt vintageinspirerat uttryck
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Dramatiska lila blommor mot mörk bakgrund i elegant botaniskt motiv
179 kr
torsdag, 1 oktKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro Minimalistiskt textmotiv med limegrön DOLCE VITA-text mot en stark enfärgad rosa bakgrund
129 kr
torsdag, 1 okt
Redmi Note 14 Pro 5G med mer kamera, mer flyt och mer att använda varje dag
Det är först när du använder mobilen lite mer som skillnaden märks. När bilderna ska bli rätt direkt, när appar öppnas utan väntan och när allt bara fortsätter flyta på. Redmi Note 14 Pro 5G är modellen där det börjar kännas på riktigt. Den ger dig mer där det faktiskt gör skillnad, utan att det blir krångligare att använda mobilen.
Kamera i Redmi Note 14 Pro 5G som klarar mer än vardagen
Här märks uppgraderingen direkt. Bilder får bättre balans, mer detalj och en känsla som håller även när ljuset inte är perfekt. Du kan ta snabba bilder och lita på resultatet, men också komma närmare och fånga mer när du vill. Det är en kamera som fungerar både i stunden och när du vill få ut lite mer av motivet.
En skärm som gör att allt känns lite smidigare
Scroll, video eller appar, allt rör sig följsamt och utan hack. Skärmen är byggd för att användas ofta och länge, utan att bli ansträngande. Det är en sådan detalj som snabbt blir självklar, och som gör att du stannar kvar lite längre än du tänkt.
Prestanda i Redmi Note 14 Pro 5G som märks i tempot
Det handlar inte om siffror, utan om hur det känns. Appar öppnas direkt, du växlar mellan saker utan avbrott och mobilen hänger med även när du gör mer samtidigt. Det är här skillnaden mot enklare modeller börjar märkas tydligt.
5G som gör mobilen mer direkt i användningen
Med 5G blir uppkopplingen snabbare och mer stabil i vardagen. Du streamar, delar och laddar utan att behöva vänta, oavsett om du är hemma eller på språng.
Batteri som håller jämna steg hela dagen
Du ska kunna använda mobilen utan att tänka på nästa laddning. Redmi Note 14 Pro 5G är byggd för att hålla tempot, från morgon till kväll. Och när det väl behövs går det snabbt att fylla på igen.
För dig som vill känna skillnaden utan att gå hela vägen upp
Den här modellen är för dig som vill ha mer än det grundläggande. Du får bättre kamera, mer flyt och en mobil som känns mer genomarbetad, utan att det blir överdrivet. Ett steg upp som faktiskt märks, varje dag.
Köp Redmi Note 14 Pro 5G hos oss
Hos CDON hittar du Redmi Note 14 Pro 5G som möter både vardagens behov och lite mer. En mobil för dig som vill ha en tydlig uppgradering i hur allt känns och fungerar.
Se även: Redmi 14C, Redmi Note 14, Redmi Note 14, Redmi Note 14 5G
Vanliga frågor
Redmi Note 14 Pro 5G är en mobil för dig som vill ha snabb uppkoppling, stabil prestanda och en bra kamera i ett stilrent format som fungerar både för arbete, kommunikation och underhållning.
Ja, Redmi Note 14 Pro 5G har stöd för 5G, vilket ger snabb uppkoppling för streaming, videosamtal, surf och appar när du använder mobilen i vardagen.
Ja, Redmi Note 14 Pro 5G passar bra för dig som vill ta fina bilder och filma i vardagen, samtidigt som mobilen har funktioner som gör den smidig att använda i många olika situationer.
Redmi Note 14 Pro 5G finns bland annat med 256 GB och 512 GB lagring, så att du kan välja en modell som passar hur mycket plats du vill ha för appar, bilder, videor och filer.
Ja, det finns flera tillbehör till Redmi Note 14 Pro 5G, som skal, plånboksfodral, skärmskydd och kameraskydd, vilket gör det enkelt att skydda mobilen och anpassa den efter din vardag.