Redmi Note 14 Pro+ 5G
1531 produkter
Redmi Note 14 Pro+ 5G

Xiaomi Redmi Note 14 Pro/Pro Plus 5G Fodral Läder Svart
169 kr
fredag, 28 augKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Modernt lyxinspirerat monogram i stilren design
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Färgstarkt motiv av Selena Gomez med körsbär och mjuk rosa bakgrund
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Illustrerad capybara som håller en kopp bubbelte bland rosa hjärtan och blommor på en mjuk
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Grafiskt Oreo-motiv med färgglada former och lekfull popkonststil
179 kr
fredag, 28 augKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Konstnärlig skogsillustration med starka kontraster och rosa toner
179 kr
fredag, 28 augKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Lamine Yamal i illustrerat fotbollsmotiv med flera porträtt, fotboll och färgstark blågrön
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Konstnärlig tolkning av Kylian Mbappé med uttrycksfulla färger och modern sportdesign.
179 kr
tisdag, 1 sep
Mandala läder Xiaomi Redmi Note 14 Pro Plus 5G fodral - Blå
169 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Abstrakt mönster av böljande regnbågsband i grafisk och stilren design.
179 kr
tisdag, 1 sep
Prestige Xiaomi Redmi Note 14 Pro Plus 5G skal - Brun
159 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Grafisk illustration av vattenmelon med tydliga kontraster i rött och grönt
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Grafiskt fotbollsmotiv med stort färgstarkt klubbemblem mot ren röd bakgrund och vertikala
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Sött sushimotiv med orange bakgrund och kawaii sushi i upprepande mönsterstil
179 kr
fredag, 28 augKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Stilren design med Spaniens flagga
179 kr
tisdag, 1 sep
Matt Xiaomi Redmi Note 14 Pro Plus 5G skal av flytande silikon - Röd
189 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Textmotiv med zebraränder och uppmuntrande budskap i modern design
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Pixlig fantasimiljö med varelser, flygande öar, lava och landskap i många starka färger
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Närbild av intensivt lila blomma med vattendroppar, detaljerade kronblad och mörk botanisk
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Grön marmorinspirerad design med flytande stenstruktur, ljusa partier och eleganta guldfärg
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Dekorativt citronmönster med gula citrusfrukter, gröna blad och färgstarka akvarellblommor
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Ferran Torres
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Lamine Yamal i illustrerat fotbollscollage med spanska färger, flera porträtt och intensiv
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Fotbollsinspirerad design med Atlético Madrid-symbol och dekorativ färgkomposition
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Dynamiskt porträtt av Florian Wirtz i klubbens färger och grafisk bakgrund
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Grafiskt motiv med gul tecknad figur, röda kinder och stora vita bokstäver mot en klar gul
179 kr
tisdag, 1 sep
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G plånboksfodral mönster tryck stativ läder flip telefonskal - Vindspel
159 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Illustrerat körsbärsmönster med röda detaljer och mjuk beige ton
179 kr
fredag, 28 augKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Brittisk flagga med rustik känsla
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Rosa vithaj med öppen mun och illustrerad vattenstänkseffekt
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Återkommande motiv med vita sagodjur mot rosa bakgrund i en enkel och charmig design
179 kr
fredag, 28 aug
Bewood Unikt skal för Xiaomi Redmi Note 14 Pro Plus 5G - Violett
653 kr
onsdag, 2 sepKompatibelt Mobilskal till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Pixelgrafik med racingtema och nostalgisk design för motorsportsentusiaster
129 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Färgglatt Gabbys Dollhouse-motiv med regnbåge
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Färgstarkt Pikachu EX-motiv
179 kr
tisdag, 1 sep
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G Fodral Veganläder Plånbok Telefonskal med stativ - Färgglad Blomma
159 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Alexander Isak i svensk landslagsmiljö med flagga, stadion och fotbollsinspiration
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Minimalistisk Arsenalkanon i vitt mot röd bakgrund med diskret sportmönster
179 kr
fredag, 28 augKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Modern rymddesign med abstrakt planet
179 kr
tisdag, 1 sep
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G Fodral med kortplats Mönster Tryckt Flexibelt+Vegan Läder Flip Telefonskal - Staphyllum
159 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Illustrerad världskarta i beigetoner med flygmotiv, hjärtan och symboler som för tankarna t
179 kr
tisdag, 1 sepRedmi Note 14 Pro+ - 3mk ARC+
253 kr
onsdag, 2 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Lamine Yamal i stiliserat fotbollscollage med spanska färger, flera porträtt och nummer 19
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Porträtt av Gavi i Spaniens landslag
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Dekorativ hummerillustration i mjuka rosa toner och retroinspirerad design.
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Illustrerat hundmotiv med två färgglada hundfigurer och små väskor mot mönstrad ljusblå bak
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Modern fotbollsdesign med Ousmane Dembélé och livfulla färgeffekter
179 kr
tisdag, 1 sepKompatibelt Plånboksfodral till Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ Heraldiskt franskt fotbollsmotiv med vit tupp, guldfärgade stjärnor och mörkblå sköld
179 kr
tisdag, 1 sep
Redmi Note 14 Pro+ 5G med mer kamera, mer kraft och mer att gilla direkt
Vissa mobiler känns bra på pappret. Andra märks direkt när du använder dem. Redmi Note 14 Pro+ 5G tillhör den senare typen. Här får du mer av det som faktiskt gör skillnad i vardagen, från kamera och skärm till flyt, laddning och helhetskänsla. Det är modellen för dig som vill ha det mesta i serien, utan att det blir krångligt på vägen.
Kamera i Redmi Note 14 Pro+ 5G som ger dig mer att jobba med
Det här är en mobil för dig som gärna tar bilder och vill känna att resultatet håller. Redmi Note 14 Pro+ 5G ger dig bättre detaljkänsla, mer balanserat ljus och en kamera som klarar både snabba ögonblick och motiv du vill fånga med lite mer precision. Du kan lita på bilden direkt, men har också mer att hämta när du vill få ut lite extra.
Prestanda i Redmi Note 14 Pro+ 5G som håller när du gör mer
När du använder mobilen mycket märks det snabbt om den hänger med eller inte. Här får du en upplevelse som känns snabb, stabil och följsam även när du växlar mellan appar, streamar, scrollar eller använder mobilen under längre stunder. Det är en modell som klarar mer, utan att kräva mer av dig.
En skärm som gör allt tydligare och lite roligare att använda
Skärmen är en stor del av upplevelsen, och här märks det. Video, flöden, appar och bilder känns klara, mjuka och behagliga att titta på. Det gör skillnad både när du bara kollar något snabbt och när du blir kvar lite längre än planerat.
5G som gör mobilen mer direkt i vardagen
Med 5G blir uppkopplingen smidigare när du streamar, laddar ner, delar innehåll eller använder mobilen på språng. Det gör att hela upplevelsen känns mer direkt, särskilt när du använder mobilen ofta och vill att den ska hålla tempot utan avbrott.
Snabb laddning och batteri som håller tempot
Det räcker inte att batteriet håller länge. Det behöver också vara enkelt att komma vidare när det väl är dags att ladda. Redmi Note 14 Pro+ 5G är byggd för att klara intensiva dagar, och när du behöver fylla på går det snabbt nog för att du inte ska behöva planera runt det.
Design som känns lika genomtänkt som funktionerna
Det handlar inte bara om vad mobilen klarar, utan också om hur den känns att använda. Redmi Note 14 Pro+ 5G är byggd för att ligga bra i handen, kännas stabil och ge ett intryck som håller över tid. Färger och finish bidrar också till att mobilen känns mer genomarbetad redan från första stund.
För dig som vill ha det mesta utan att välja bort något viktigt
Redmi Note 14 Pro+ 5G passar dig som vill ha mer kamera, mer kraft och en mer komplett upplevelse i vardagen. Det här är modellen för dig som vill ha det bästa i serien och känna skillnaden i hur mobilen fungerar, utan att det behöver bli onödigt avancerat.
Hitta Redmi Note 14 Pro+ 5G hos oss
Hos CDON hittar du Redmi Note 14 Pro+ 5G som möter både vardagens behov och mer krävande användning. En mobil för dig som vill ha en tydlig uppgradering i både känsla, funktion och användning över tid.
Se även: Redmi 14C, Redmi Note 14, Redmi Note 14, Redmi Note 14 5G
Vanliga frågor
Redmi Note 14 Pro+ 5G passar dig som vill ha mer kraft i vardagen med snabb uppkoppling, stark prestanda och en mobil som känns smidig att använda i många olika situationer.
Ja, Redmi Note 14 Pro+ 5G är ett bra val för spel, serier och annan underhållning tack vare sin stora skärm och jämna användarupplevelse.
Ja, Redmi Note 14 Pro+ 5G finns bland annat med 8 GB RAM och 256 GB lagring samt 12 GB RAM och 512 GB lagring.
Ja, modellen är framtagen för dig som vill ha mer av både kamera, snabbhet och prestanda i en mobil som fungerar lika bra för arbete som för nöje.
Ja, det finns flera tillbehör till Redmi Note 14 Pro+ 5G, som skärmskydd, linsskydd, skal och plånboksfodral för olika behov och stilar.