Tillbaka till toppen

Så här rankar CDON.com produkterna på marknadsplatsen

För att CDON vid en sökning på vår marknadsplats ska kunna presentera erbjudanden som vi tror är relevanta för dig, rankas produkterna utifrån försäljningsstatistik och algoritmer. Du kan själv välja om produkterna ska sorteras utifrån pris, rabatt, releasedatum, mest sålda eller relevans. Du kan även filtrera sökresultaten. När du sorterar på pris, rabatt, releasedatum eller mest sålda, rankas produkterna enligt det kriterium som du har valt. Hur produkterna rankas när du sorterar på relevans beror på var du söker produkterna och beskrivs nedan.

Vid sökning i sökfältet

När produkter sorteras på relevans baseras rankningen främst på en kombination av följande kriterier, i fallande ordning:

  1. Tillgänglighet: produkter som finns i lager eller som är bokningsbara rankas högre.
  2. Likhet med sökfrasen: produkter som bättre motsvarar sökfrasen rankas högre.
  3. Popularitet: produkter som i nära tid ofta har köpts rankas högre.

Inom kategorier (inkl. kampanjer, sidor för enskilda varumärken och säljare)

När produkter sorteras på relevans baseras rankningen främst på en kombination av följande kriterier, i fallande ordning:

  1. Tillgänglighet: produkter som finns i lager eller som är bokningsbara rankas högre.
  2. Popularitet: produkter som i nära tid ofta har köpts rankas högre.

Produktsidor

För att CDON ska kunna presentera det erbjudande som vi tror är mest relevant för dig, grupperas ibland olika säljares erbjudanden som avser produkter av samma slag. Det framgår i sådant fall av rutan ”Fler säljare” på en produktsida. Vid sådan gruppering baseras rankningen främst på en kombination av följande kriterier, i fallande ordning:

  1. Tillgänglighet: produkter som finns i lager eller som är bokningsbara rankas högre.
  2. Pris: produkter som har lägre pris (inklusive frakt) rankas högre.
  3. Leveranstid: produkter som har kortare leveranstid rankas högre.

Betalda annonser

Om en säljare har betalat för att påverka placeringen av en produkt, framgår det genom att erbjudandet anges som ”sponsrad”.

Nvidia Shield TV Remote (2019)
Nvidia
Nvidia Shield TV Remote (2019)
329 kr
Fri frakt
Snabb leverans
NVIDIA Shield TV Remote -fjärrkontroll
Nvidia
NVIDIA Shield TV Remote -fjärrkontroll
499 kr
NVIDIA - 200GBase-AOC direktanslutningskabel - QSFP56 till QSFP56 - fiberoptisk - halogenfri, Active Optical Cable (AOC)
Nvidia
NVIDIA - 200GBase-AOC direktanslutningskabel - QSFP56 till QSFP56 - fiberoptisk - halogenfri, Active Optical Cable (AOC)
24 652 kr
Fri frakt
NVIDIA LinkX - 800GBase-CU till 200GBase-CU delningskabel för direktmontering - OSFP till QSFP112 - 2 m - passiv, IB dubbla portar NDR
Nvidia
NVIDIA LinkX - 800GBase-CU till 200GBase-CU delningskabel för direktmontering - OSFP till QSFP112 - 2 m - passiv, IB dubbla portar NDR
13 125 kr
Fri frakt
Nvidia MCP7Y50-N003, 3 m, OSFP, 4xOSFP, Hane/Hane
Nvidia
Nvidia MCP7Y50-N003, 3 m, OSFP, 4xOSFP, Hane/Hane
19 772 kr
Fri frakt
NVIDIA ConnectX-3 Pro MCX353A-FCCT - Nätverksadapter - PCIe 3.0 x8 - QSFP+ x 1
Nvidia
NVIDIA ConnectX-3 Pro MCX353A-FCCT - Nätverksadapter - PCIe 3.0 x8 - QSFP+ x 1
10 252 kr
Fri frakt
NVIDIA - 200GBase-AOC direktanslutningskabel - QSFP56 till QSFP56 - 5 m - fiberoptisk - Active Optical Cable (AOC)
Nvidia
NVIDIA - 200GBase-AOC direktanslutningskabel - QSFP56 till QSFP56 - 5 m - fiberoptisk - Active Optical Cable (AOC)
26 619 kr
Fri frakt
NVIDIA - Direktkopplad kabeldelare - QSFP56 (hane) till QSFP56 (hane) - 30 m
Nvidia
NVIDIA - Direktkopplad kabeldelare - QSFP56 (hane) till QSFP56 (hane) - 30 m
28 451 kr
Fri frakt
MELLANOX TECHNOLOGIES MCX621102AC-ADAT INTERNAT FIBER 2500 NÄTVERKSKORT
Nvidia
MELLANOX TECHNOLOGIES MCX621102AC-ADAT INTERNAT FIBER 2500 NÄTVERKSKORT
10 785,13 kr
Fri frakt
Nvidia MCA7J50-H004R, 4 m, QSFP56, 2xQSFP56, Svart, 200 Gbit/sek, Låg Rökhalt Ingen Halogen (LSZH)
Nvidia
Nvidia MCA7J50-H004R, 4 m, QSFP56, 2xQSFP56, Svart, 200 Gbit/sek, Låg Rökhalt Ingen Halogen (LSZH)
17 733 kr
Fri frakt
NVIDIA ConnectX-6 Dx EN - Crypto disabled - nätverksadapter - PCIe 4.0 x16 - 100 Gigabit QSFP56 x 1
Nvidia
NVIDIA ConnectX-6 Dx EN - Crypto disabled - nätverksadapter - PCIe 4.0 x16 - 100 Gigabit QSFP56 x 1
12 482 kr
Fri frakt
Nvidia MCP7Y50-N001, 1 m, OSFP, 4xOSFP
Nvidia
Nvidia MCP7Y50-N001, 1 m, OSFP, 4xOSFP
11 490 kr
Fri frakt
Nvidia 980-9I60Z-00N003, 3 m, OSFP, OSFP
Nvidia
Nvidia 980-9I60Z-00N003, 3 m, OSFP, OSFP
20 485 kr
Fri frakt
PC kit Nvidia - 945-13730-0000-000 - Jetson AGX Orin Development kit
Nvidia
PC kit Nvidia - 945-13730-0000-000 - Jetson AGX Orin Development kit
45 431,29 kr
Fri frakt
NVIDIA ConnectX-6 Dx EN - Kryptoaktiverad utan Secure Boot - nätverksadapter - PCIe 4.0 x16 - 100 Gigabit QSFP56 x 1
Nvidia
NVIDIA ConnectX-6 Dx EN - Kryptoaktiverad utan Secure Boot - nätverksadapter - PCIe 4.0 x16 - 100 Gigabit QSFP56 x 1
21 979 kr
Fri frakt
NVIDIA ConnectX-5 Ex EN - Nätverksadapter - PCIe 4.0 x16 - 100 Gigabit QSFP28 x 2
Nvidia
NVIDIA ConnectX-5 Ex EN - Nätverksadapter - PCIe 4.0 x16 - 100 Gigabit QSFP28 x 2
12 985 kr
Fri frakt
Nvidia MFS1S50-H010V, 10 m, QSFP56, 2x QSFP56
Nvidia
Nvidia MFS1S50-H010V, 10 m, QSFP56, 2x QSFP56
27 996 kr
Fri frakt
NVIDIA - 200GBase direktkopplingskabel - QSFP56 till QSFP56 - 10 m - fiberoptisk - halogenfri, aktiv - svart
Nvidia
NVIDIA - 200GBase direktkopplingskabel - QSFP56 till QSFP56 - 10 m - fiberoptisk - halogenfri, aktiv - svart
33 446 kr
Fri frakt
NVIDIA - 200GBase-AOC direktanslutningskabel - QSFP56 till QSFP56 - fiberoptisk - Active Optical Cable (AOC)
Nvidia
NVIDIA - 200GBase-AOC direktanslutningskabel - QSFP56 till QSFP56 - fiberoptisk - Active Optical Cable (AOC)
28 259 kr
Fri frakt
- NVIDIA - NVIDIA - 100GBase Direct Attach-kabel - QSFP till QSFP - 10m - optisk fiber - halogenfri, Ethernet-stöd
Nvidia
- NVIDIA - NVIDIA - 100GBase Direct Attach-kabel - QSFP till QSFP - 10m - optisk fiber - halogenfri, Ethernet-stöd
10 170,39 kr
Fri frakt
Nvidia MFS1S50-H015V, 15 m, QSFP56, 2x QSFP56
Nvidia
Nvidia MFS1S50-H015V, 15 m, QSFP56, 2x QSFP56
28 299 kr
Fri frakt
Nvidia MFA1A00-E030, 30 m, QSFP, QSFP
Nvidia
Nvidia MFA1A00-E030, 30 m, QSFP, QSFP
11 399 kr
Fri frakt
Lenovo ThinkStation Nvidia GeForce RTX3080 10GB GDDR6X
Nvidia
Lenovo ThinkStation Nvidia GeForce RTX3080 10GB GDDR6X
13 564,45 kr
Fri frakt
Mellanox Spectrum SN2100 - Switch - L3 - Administrerad - 16 x 40 Gigabit QSFP28 - bakre till främre luftflödet - rackmonterbar
Nvidia
Mellanox Spectrum SN2100 - Switch - L3 - Administrerad - 16 x 40 Gigabit QSFP28 - bakre till främre luftflödet - rackmonterbar
115 737 kr
Fri frakt
Snabb leverans
NVIDIA - 800GBase direktkoppad delare - OSFP (hane) till OSFP (hane) - 2 m - halogenfri, passiv, flat top
Nvidia
NVIDIA - 800GBase direktkoppad delare - OSFP (hane) till OSFP (hane) - 2 m - halogenfri, passiv, flat top
10 134 kr
Fri frakt
Nvidia MCP7Y50-N01A, 1,5 m, OSFP, 4xOSFP, Hane/Hane
Nvidia
Nvidia MCP7Y50-N01A, 1,5 m, OSFP, 4xOSFP, Hane/Hane
11 985 kr
Fri frakt
Nvidia MCP7Y00-N003, 3 m, OSFP, 2xOSFP
Nvidia
Nvidia MCP7Y00-N003, 3 m, OSFP, 2xOSFP
14 506 kr
Fri frakt
Mellanox MMA1L30-CM - QSFP28 sändar-/mottagarmodul - 100GbE - 100GBase-CWDM4 - LC enkelläge - upp till 2 km - 1310 nm - för Spectrum SN2100, SN2700;
Nvidia
Mellanox MMA1L30-CM - QSFP28 sändar-/mottagarmodul - 100GbE - 100GBase-CWDM4 - LC enkelläge - upp till 2 km - 1310 nm - för Spectrum SN2100, SN2700;
13 414 kr
Fri frakt
NVIDIA ConnectX-5 EN - Nätverksadapter - PCIe 3.0 x16 - 100 Gigabit QSFP28 x 2
Nvidia
NVIDIA ConnectX-5 EN - Nätverksadapter - PCIe 3.0 x16 - 100 Gigabit QSFP28 x 2
13 107 kr
Fri frakt
Snabb leverans
NVIDIA ConnectX-6 VPI - Nätverksadapter - PCIe 4.0 x8 - 100Gb Ethernet / 100Gb Infiniband QSFP28 x 1
Nvidia
NVIDIA ConnectX-6 VPI - Nätverksadapter - PCIe 4.0 x8 - 100Gb Ethernet / 100Gb Infiniband QSFP28 x 1
13 212 kr
Fri frakt
NVIDIA - Nätaggregat - hot-plug/redundant (insticksmodul) - P2C luftflöde - AC - 550 Watt
Nvidia
NVIDIA - Nätaggregat - hot-plug/redundant (insticksmodul) - P2C luftflöde - AC - 550 Watt
14 065 kr
Fri frakt
Nvidia MCP7Y50-N002, 2 m, OSFP, 4xOSFP, Hane/Hane
Nvidia
Nvidia MCP7Y50-N002, 2 m, OSFP, 4xOSFP, Hane/Hane
13 125 kr
Fri frakt
button-spinner-icon